Haber

Afyonkarahisar Valisi Yiğitbaşı depremzedelerin ailelerini ziyaret etti

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen ve kentte kalan aileleri ziyaret etti.

AFAD tarafından otel, yurt ve pansiyonlara yerleştirilen depremzedelerin ziyaretlerinin ardından Yiğitbaşı, Afyonkarahisar’da yaşayan depremzedelerle de kendi imkanlarıyla bir araya geldi.

İstiklal Mahallesi’ndeki bir konutta 25 günlük Miraç isimli bebekleriyle yaşayan aileyi ziyaret eden Vali Yiğitbaşı, beyin sarsıntısının yaralarını her zaman kurumlarla saracaklarını kaydetti.

İlk günden bu yana tüm kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla sorunları çözmeye çalıştıklarını belirten Yiğitbaşı, “Bugün itibariyle ilimiz deprem bölgesinden 11 binden fazla vatandaşımızı ağırlıyor. burada üniversite okumuş, kimi askerliğini yapmış, kimi de bir yakın arkadaşının daveti üzerine buraya gelmiş, inşallah Allah’ın izniyle, millet olmanın şuuruyla bu sıkıntıyı geride bırakacağız. ulus burada.” söz konusu.

Daha sonra Elbistan’dan gelip Veysel Karani Mahallesi’nde oturan 9 kişilik aile ile sohbet eden Yiğitbaşı, ailenin en küçük üyelerine çeşitli oyuncaklar hediye etti.

korgun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu