Haber

AK Parti Milletvekili Meclis’te Küfür Etti

Orman kanunu teklifinin Meclis’te görüşülmesi sırasında tansiyon yükseldi. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘yalancı’ diyen CHP Milletvekili İlhami Aygün’e “Sus, git buradan!” bağır.

Ormanları kalkınmaya açan kanun teklifinin TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda görüşüldüğü sırada, hükümet ve muhalefet milletvekilleri arasında tansiyon oldukça yükseldi.

CHP’li İlhami Özcan, yasa tasarısını konuşurken AK Parti saflarından konuşuyordu. “CHP kentsel dönüşüme karşı çıktı” s kendileriyle konuştu. Bunun üzerine Özcan, “ Başkanınız bir yalancı. CHP kentsel dönüşüme karşı olduğunu söyledi. Yalan söyledi. hiç karşı olmadıksöz konusu.

AK Parti milletvekilleri Başkanımıza yalancı diyemezsiniz”Aygün tepki göstererek, Ama yalan söyledi. CHP kentsel dönüşüme karşı değil”sözlerini kullandı.

“Kaba olma”

Sözcü’nün aktardığı bilgiye göre, AK Parti milletvekilleri yalan sözlerinin geri alınmasını isterken Aygün, AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın kaba olduğunu söyleyerek kendisine su attığını belirtti. “Hakkınızı bileceksiniz, kaba değilim. Kime su atıyorsun? Bunu (kenevir tuğlasını) sana atarsam daha kötü olur. Yaptığım kabalık değil. kaba değilim Yaptığın şey kabaydı. Sınırını bileceksin. Kaba olma”bağır.

Yıldız, ” Başkanımızın konuşmasına izin vermeyeceğim, tamam mı? Sessiz ol ve git” o cevapladı. Aygün “Kimi lanetliyorsunuz, kimi lanetliyorsunuz? Kime küfrediyor bu başkan!”tepki gösterdi.

CHP’li Okan Gaytancıoğlu da şunları söyledi: “Toplantıdan çıkar, başkan yemin eder… tutanakları kontrol eder ve toplantıdan ayrılır. videomuz varTartışmaların uzaması üzerine Kurul Başkanı Yunus Kılıç oturumu yarıda kesti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu