Ekonomi

Bakan Işıkhan: Asgari ücretlilerin enflasyona boyun eğmesine izin vermeyeceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Asgari ücret artışına ilişkin önemli mesajlar veren Bakan Işıkhan, çalışanların enflasyona maruz kalmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

MÜZAKERELER ARALIK AYINDA BAŞLAYACAK

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Atalay’ın, 2024 yılında geçerli olacak taban fiyat görüşmelerine TÜRK-İŞ heyetinde 4 işçiyi dahil edeceklerine ilişkin duyuruya ilişkin değerlendirmesi sorulan Işıkhan, Taban Fiyat Tespit Komisyonu çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Aralık ayında işçi ve işveren temsilcilerini davet ederek.

“SORUNLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Asgari fiyat artışına ilişkin konuşan Bakan Işıkhan, “Her zaman söylediğimiz gibi, Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi bizim için en temel unsur çalışanlarımızı enflasyona maruz bırakmamak olacaktır. Bu yönde bir plan içerisindeyiz, inşallah.” Elbette tüm tarafları dinleyeceğiz. Sosyal diyalog bizim en önemli bağlantı aracımızdır.” “Sosyal diyalog mekanizmasıyla bu şekilde harekete geçeceğiz. Katkı sağlayacağına inanıyorum. Çalışma hayatıyla ilgili sorunlar varsa, daha müreffeh bir ülke için bu sorunları çözmeye çalışacağız.” söz konusu.

ŞİMDİKİ MİNİMUM FİYAT NE KADAR?

Asgari fiyat temmuz ayında yüzde 34 artışla net 11 bin 402 liraya çıkarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu