Haber

Bakan Soylu: “Haftaya belediyelerin terör örgütlerine nasıl peşkeş çekildiğini açıklayacağım”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li Engin Özkoç’un tenkitleriyle ilgili, “Önümüzdeki hafta basın toplantısı ile açıkladığımda sizin söylediğinizin nasıl yalan olduğunu, belediyelerin terör örgütlerine nasıl peşkeş çekildiğini söylerim” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komitesinde İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kıyı Güvenlik Komutanlığı, Göç Yönetimi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığının (AFAD) 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifi, 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifi ve Sayıştay raporları görüşülüyor.

Komisyonda milletvekillerinin bütçeye ait görüş bildirildiği esnada kelam alan CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç’un eleştirileri üzerine Bakan Soylu, geçen yıl yaptığı bütçe sunumunda bir değerlendirme ortaya koyduğunu hatırlatarak, “Bu değerlendirmeden sonra devletin işleyişi içinde elbette PKK’nın yönettiği belediyelere nasıl terör örgütleri sızdırılmış ve orayı yönetmişlerse sanki öteki belediyelerde de bu türlü bir durum kelam konusu mudur diye yaptığımız değerlendirmede bir sonuca ulaştık” dedi.

“Bütün belediyelerde terör örgütlerine neler yapıldığını göstereceğim haftaya göstereceğim”

Ardından Soylu, Terör Soruşturmaları (Belediyeler) yazılı kırmızı bir defter alıp havaya kaldırarak şunları söyledi:

“Sonuç burada. Hiç kimseyi suçlamanın bir manası yok. Önümüzdeki hafta basın toplantısı ile açıkladığımda sizin söylediğinizin nasıl palavra olduğunu, belediyelerin nasıl terör örgütlerine peşkeş çekildiğini söylerim. Bütün evrakları ile bir arada Mersin Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, Ataşehir Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerle ilgili terör örgütlerine neler yapıldığını göstereceğim. Hem mutabakat yapacaksın HDP ve PKK ile hem terör örgütlerinin üyelerini oraya koyacaksın hem de diyeceksin ki: Bunun hatalısı İçişleri Bakanlığıdır. Yok o denli.”

Daha sonra Özkoç, Soylu’ya, “Neden haftaya açıklıyorsun, burada açıkla” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine Soylu, “Sana o keyfi bu akşam yaşatmayacağım, önümüzdeki hafta yaşatacağım” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu