Haber

Bilecik’te afetzedeler için çadır imalatı başladı

Bilecik Belediyesi’nin “yüzyılın afeti” olarak nitelendirdiği Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde 10 ili etkileyen depremlerde zarar görenlerin barınması için çadır üretimine başlandı.

10 kişilik ekip, afetzedeler için Bilecik Belediyesi’ne ait atölyede çadırların metal parçalarını hazırlıyor. Daha sonra Pir Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde oluşturulan atölyede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri ve istekli vatandaşlar tarafından çadırların kumaş kısımları hazır hale getiriliyor.

Çadırlar soğuğa dayanıklı olacak şekilde özenle düzenlenmiştir.

Ayrıca bir ailenin barınması için gerekli olan yatak, yastık, yorgan gibi ekipmanlar ile ısıtıcılar ve elektrikli sobalar çadırların içinde kullanılabilecek şekilde paketlenmektedir.

Afet bölgesinde belirlenecek yerde kurulacak 100 çadırın kurulacağı çadırkente jeneratör de kurulacak.

Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, deprem bölgesinde çadır talebi olduğunu belirterek, halk eğitimi ve kadın kooperatifi ile üretime başladıklarını söyledi.

Subaşı dedi ki:

“Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile çadırların içine yatak, yastık, yorgan ve benzeri ihtiyaçları alacağız. Aynı zamanda çadırların içini de belediyemizin desteğiyle ısıtıcı ve elektrikli soba ile donatacağız. Afet bölgesinde çadırkent kurarak vatandaşlarımıza az da olsa yardımcı olmaya çalışacağız.Bu anlamda vatandaşlarımızdan bizlere destek ve yardım etmelerini rica ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu