Haber

Bursa’da ‘Barış’ Uygulaması: 7 Şüpheli Gözaltına Alındı

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışmalarını durdurmuyor. ‘Barış’ uygulamasında 441 kişi sorgulanırken, uyuşturucu bağımlısı olduğu ve ruhsatsız silah bulundurduğu tespit edilen 7 şüpheli polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü koordinasyonunda Çevik Kuvvet, TEM, Emniyet, Trafik ve Narkotik Şube Müdürlüğü çalışanları ile Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışanlarının katılımıyla kent merkezinde ‘barış’ uygulaması gerçekleştirildi. vatandaşların can ve mallarının korunması. Tatbikatta 400’ün üzerinde kişi sorgulanırken, çeşitli suçlardan aranan 7 kişi de polis ekiplerince yakalandı.

Şüphelilerin üzerinde yapılan aramalarda; 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 21 adet fişek ve 50 gram uyuşturucu ele geçirildi. Öte yandan trafik canavarlarına yol vermeyen Bursa polisi, 198 aracı denetledi ve 4 araç sürücüsüne 4 bin 832 lira para cezası verdi.

İl Emniyet Müdürlüğü çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini belirtirken, ‘barış’ uygulamalarıyla hata oranlarının azaldığı belirtildi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu