Ekonomi

Conifex, BC’nin enerji tedarik emri nedeniyle açtığı davayı kaybetti

VANCOUVER – Conifex Timber Inc. (TSX:CFF), Britanya Kolumbiyası Yüksek Mahkemesi’nin kripto para madenciliği operasyonlarına enerji tedarikini etkileyen bir hükümet kararını onaylamasının ardından Pazartesi günü yasal bir aksilikle karşı karşıya kaldı. Şirket, Britanya Kolombiyası Hidro ve Elektrik Otoritesinin 18 ay boyunca kripto para madenciliği projelerine hizmet vermesini engelleyen 692/2022 sayılı Britanya Kolombiyası Teğmen Vali Konseyi Kararı için adli inceleme talebinde bulunmuştu.

Mahkeme, Conifex’in, enerjinin karşılanabilirliğini, teknolojik yenilikleri ve eyaletteki ekonomik büyümeyi engelleyebileceğini öne sürdüğü kararı iptal etme talebini reddetti. Karara rağmen Conifex karara katılmadığını ifade etti ve şu anda temyiz veya diğer yasal işlemler için olası yolları değerlendiriyor.

Kereste hasadı, yeniden ağaçlandırma, orman yönetimi ve kereste üretimi faaliyetleriyle tanınan Conifex, aynı zamanda Mackenzie, BC’de bir biyoenerji tesisi işletmektedir. Şirketin ürünleri öncelikle Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Japonya’daki pazarlara hizmet vermektedir.

Yasal zorluk, kripto para madenciliği operasyonlarının enerji tüketimine ilişkin artan incelemelerin arka planında ortaya çıkıyor. Britanya Kolumbiyası hükümetinin kararı, bu tür faaliyetlerin çevresel etkilerine ilişkin endişeler nedeniyle eyaletin enerji kaynaklarını yönetmeye yönelik daha geniş çabaların bir parçası.

Conifex Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Kenneth A. Shields, mahkemenin kararından duyduğu hayal kırıklığını dile getirerek, bunun elektrik dağıtım şebekesinin güvenilirliği ve dayanıklılığı da dahil olmak üzere çeşitli cephelerde eyalet için kaçırılmış bir fırsat olduğunu savundu.

Bu haber basın bülteni baz alınarak hazırlanmıştır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu