Haber

Depremde bacağını kaybeden çocuğun akülü araç talebi yerine getirildi

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremde sol bacağı kesilen Melike Esma Şavkılı’nın yerine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu geldi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, depremde enkaz altında kalan babası ve ağabeyini kaybeden ve bir ayağı kesilen 10 yaşındaki Melike Esma Şavkılı’nın konteynere yerleştirildiği belirtildi. tedavisinin ardından annesi Canan Şavkılı ile birlikte kente gitti.

Açıklamada, Şavkılı’nın kendilerini ziyaret eden Ortahisar Müftülüğü görevlilerinden akülü araç talep ettiği belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“Ekipler, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçti. Durumdan haberdar olan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, vakit kaybetmeden bölgeye akülü araç gönderdi. Teslim alınan Küçük Melike’nin memnuniyeti gözlerinden okundu. akülü aracını talep etmesinden itibaren 48 saat içinde.”

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Melike Esma Şavkılı, “Yetkililer akülü aracımı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun gönderdiğini söylediler. Beni hiç bekletmeyen Murat amcaya çok teşekkür ederim.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu