Haber

İmamoğlu: ’21 yılda kaç milyon kişi hukuksuzluk yaptınız, hakkınızı yediniz?’

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, AK Parti’nin ‘Görüşme’ sözünü eleştirerek, “21 yılda kaç milyon kişi hukuksuzluk yaptınız, adaleti sağladınız mı? 21 yıl sonra ‘demek mi geldi aklına? Artık röportaj yok'”.

Giresun’a gelen İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Atatürk Meydanı’nda vatandaşlara seslendi. AK Parti’nin ‘mülakat’ vaadini eleştiren Ekrem İmamoğlu, “21 yıl sonra mı aklınıza geldi” dedi. Yıllar geçti, ‘Başka mülakat yok’ demek geldi aklına, 21 yıl hüküm sürdün, ‘Başka mülakat yok’ diyorsun. 21 yıl bu ülkeyi yönettiniz, şimdi gelip ‘fındık sorununu çözeceğiz’ diyeceksiniz.

Gençlere ‘Oy vermeli’ çağrısında bulunan İmamoğlu, “Gençler hiçbirinizi yarı yolda bırakmayacağız. Müreffeh olacağımız bir Türkiye yaratacağız. Bu ülkenin teminatı olan gençlerimiz mutlaka oy kullanın. liyakate değer vereceğiz.Bu ülkeyi ülkemizin evlatlarıyla yöneteceğiz.Bir avuç insanla ülkeyi yönetme işini bitireceğiz.Onlara ‘Gidin evinize güle güle’ diyeceğiz. vedalaşacağız.Gençlerimiz artık bu toprakların hayalini kurmuyor.Ne pahasına olursa olsun bu şehrin değerini yücelteceğiz.İnsanları kandırdıkları bu dönemi bitireceğiz.Ne dediler ‘gelince’ , yardımı kesecekler.’ “Yaptığımızı 5 katına çıkardık. İnsanımızı zengin etmeye, üretmeye ve ürettirmeye geliyoruz” dedi.

Bunun bir revizyon dönemi, kişinin söylediğini milletin söylemediği, devletin gücünü değil, millete şefkatini gösterdiği bir dönem olduğunu ifade eden İmamoğlu, “Söylerken döven değil, gülen dönem vardır. yoksa küfür de.Cumhuriyet karşısında haddini bildiği bir sistemdir.Bizimle konuşamaz bile.Ekrem İmamoğlu CHP’li, Millet İttifakı’nın belediye başkanı.Devletin partisi olur, ülkenin partisi olur mu? Bir belediye başkanı seçildikten sonra rozetini çıkarıp milletine hizmet ediyor.Size sesleniyoruz, “Partizanlığı da kaldıracağız. Çok çalışacağız, adil olacağız. Halkımızın bayramı bile yaşama hayalini kurdular. Bunlar vermeyebilir ama biz 13’üncü başkanımızın söz verdiği gibi bir sonraki bayram ikramiyesini 15 bin TL olarak vereceğiz” dedi.

haberalacakaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu