Haber

İspanya’da adliye görevlileri süresiz greve gidiyor

Maaş zammı talepleri karşılanmayan İspanya’da mahkeme yetkilileri ülke genelinde süresiz greve başladı.

Mahkeme görevlilerinin bağlı olduğu sendikalar, bir ayı aşkın süredir devam eden müzakerelerin ardından anlaşmaya varılamadığı gerekçesiyle grev kararı aldı.

Ülke genelinde yaklaşık 45.000 mahkeme görevlisi, sol koalisyon hükümetine baskı uygulamak için bugün itibariyle işlerinden ayrıldı.

Devlet memurları ile hakim ve savcıların bu zamana kadar düzenli aralıklarla yaptıkları işlemler nedeniyle birçok davanın görülmesi ertelendi.

Sendikaların bildirdiğine göre, bu zamana kadar alınan tedbirler nedeniyle 500 bine yakın davanın duruşması ertelenirken, 30 milyondan fazla ismin olduğu süreçler ertelendi.

Geçen hafta Adalet Bakanlığı ile anlaşmaya varan hakim ve savcılar, çalışma koşullarının iyileştirilmesinin yanı sıra aylık brüt 450 avroluk zam karşılığında süresiz greve gitmekten vazgeçti.

İspanya’da son iki yıldır etkili olan yüksek enflasyon karşısında maaş zammı talepleri konusunda henüz anlaşmaya varmayan mahkeme yetkilileri, tedbir kapsamında hafta içi farklı yerlerde gösteri ve gösteriler düzenleyeceklerini açıkladı. süresiz grev başlattılar.

Başkent Madrid’de bugün Adalet Bakanlığı önünde toplanan görevliler, yarın meclis binası önünde eylem yapacaklarını açıkladı.

solhanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu