Ekonomi

İzmir Ticaret Borsası Başkanı Kestelli, Orta Vadeli Programı değerlendirdi

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “Orta Vadeli Programın uygulanmasındaki kararlılık gün yüzüne çıkmamız açısından önemli.” söz konusu.

Aynı zamanda TOBB Yönetim Kurulu Üyesi olan Kestelli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Orta Vadeli Program değerlendirmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

OVP’nin ülkeye ve millete hayırlı olmasını dileyen Kestelli, şöyle konuştu:

Programın uygulanmasında gösterilecek kararlılığın tüm paydaşlar tarafından sahiplenileceğini ve hedeflere ulaşılmasına değerli katkı sağlayacağını düşündüğünü ifade eden Kestelli, şöyle konuştu:

“Seçim sonrasında rasyonel siyasete dönülmesinde ısrar edilmesi, mali disipline yönelik kararların alınması ve şeffaflık açısından değerli adımların atılması, güven ortamının yaratılması açısından oldukça maliyetlidir. Toplumun tüm kesimlerinin dört temel konuda hemfikir olduğunu düşünüyoruz. Programın hedefleri: Makroekonomik ve finansal istikrarın sağlanması, enflasyonun tek haneye düşürülmesi, yatırım İstihdam, üretim, ihracat perspektifinde büyüme ve istihdamın sürdürülmesi, sosyal adalet ve refahın güçlendirilmesi değerli konulardır. Bunların hepsi doğru teşhisler ve amaçlardır. Programa ek olarak bölümümüzün tarımsal üretim ve ticarete özel yenilikçi bir programa ihtiyacı olduğunu da ekleyebilirim.Küresel gelişmeler dikkate alındığında 2023 ve 2024 yılının zor geçeceğini öngörüyoruz.Orta Vadeli Programın uygulanmasındaki kararlılık değerlidir. ışığa çıkmamız için.”

Işınsu Kestelli, programa her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

honaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu