Ekonomi

New York borsası karışık hareketle kapandı

Kapanışta Dow Jones endeksi 200 puana yakın yükselerek yüzde 0,61 artışla 32.432,61 puan oldu.

S&P 500 endeksi yüzde 0,17 artışla 3.977,75 puana yükselirken, Nasdaq endeksi yüzde 0,47 düşüşle 11.768,84 puan oldu.

İflas eden Silikon Vade Bankası’nın (SVB) kredi ve mevduatlarının First Citizens Bank tarafından devralınması bankacılık sistemine ilişkin endişeleri azaltırken, haftanın ilk işlem gününde borsalar karıştı.

First Citizens Bank hisseleri günü yüzde 50’nin üzerinde artışla tamamladı.

Kripto borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao aleyhine mevzuat ihlalleri iddiasıyla açılan davanın ardından kripto borsalarının hisselerinde kayıplar yaşandı.

Öte yandan ABD Merkez Bankası (Fed), Fed Başkan Yardımcısı Michael Barr’ın yarın Senato’da son banka iflasları ve federal düzenleyicilerin müdahalesine ilişkin konuşmasının metnini paylaştı.

Gerektiğinde tüm araçları kullanmaya hazır olduklarını belirtti.

Ülke bankacılık sisteminin güçlü sermayesi ve likiditesi ile sağlam ve güçlü olduğunu vurgulayan Barr, bankacılık sistemindeki koşulları yakından izlemeye devam edeceklerini ve ayakta kalmak için gerektiğinde her büyüklükteki kurum için tüm araçları kullanmaya hazır olduklarını ifade etti. sistem sadık ve sağlam.

SVB’nin iflasının tüm bankacılık sistemini tehdit ettiğini kaydeden Barr, gerginlik testinin adaptasyonu ve likidite kurallarının yanı sıra büyük bölgesel bankalar için uzun vadeli borç gereksinimleri üzerinde çalıştıklarını söyledi.

baglar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu