Haber

Saadet Partisi İsrailli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu

GENÇAĞA KARAFAZLI

Saadet Partisi Rize İl Müdürlüğü, İsrailli yetkililer hakkında Rize Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. İl Başkanı Muhammet Kaçar, “23 gündür Gazze’de insanlık ızdırap çekiyor. Katil İsrail, çocuklar dahil tüm insanlığı, tüm toplumu yok etmeye çalışıyor. Batı, Birleşmiş Milletler ve NATO kör ve sağır oldu. bu katliama.”

Saadet Partisi Rize İl Örgütü, İsrailli yetkililer hakkında Rize Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Saadet Partisi Rize İl Başkanı Muhammet Kaçar, Rize Adliyesi önünde konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“İSRAİL SAVAŞ YASALARINI İHLAL EDİYOR”

“23 gündür Gazze’de insanlık acı çekiyor. Katil İsrail, çocuklar dahil tüm insanlığı ve toplumu yok etmeye çalışıyor. Batı, Birleşmiş Milletler ve NATO bu katliama kör ve sağır kaldı. Gösteri ve mitingler yapılmasına rağmen İslam ülkelerinde yapılan bu katliam bir sonla sonuçlanmadı, beklentimiz tüm İslam ülkelerinin liderlerinin bir araya gelerek İsrail’in gücünü anladıkları unsuruyla hareket ederek bu katliamlara son vermek için somut adımlar atmaları. Gazze’de kelimenin tam anlamıyla soykırım yapmak, insanlık suçları işlemek ve savaş hukukunu ihlal etmektir.Bu bağlamda Saadet Partisi olarak başta İsrail Cumhurbaşkanı Herzog olmak üzere tüm taşra teşkilatlarımız ve Cumhuriyet Savcılıklarımız hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Başbakan Netanyahu, İsrail Dışişleri Bakanı, İçişleri Bakanı ve Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları. Saadet Partisi olarak suç duyurusunda bulunmak üzere Rize Adliyesi’ndeyiz. Bildiğiniz gibi Erbakan hocamız yaklaşık 50 yıldır İsrail’in planlarından bahsediyor. Ne yazık ki kendi fikirleri olan büyük İsrail’in amaçları için Türkiye ve Türk toprakları var. “Nil ve Fırat arasındaki tüm toprakları kendi ülkesine katarak büyük İsrail devletini kurmak istiyordu ve bu konu güneydoğu bölgelerimizde olduğu için bu konuya bir kez daha dikkat çekmek istiyordu.”

mamakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu