Ekonomi

Suudi Ulusal Bankası Operasyonel Riskten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Türkiye Finans’a atandı

Saudi National Bank’ta (SNB) Operasyonel Riskten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Mazen Ali E Aldhabi, Türkiye Finans Katılım Bankası’na Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Türkiye Finans’tan yapılan açıklamaya göre, 25 Ekim 2023 tarihinde göreve başlayan Aldhabi, aynı zamanda Türkiye Finans’ta Denetim Komitesi Üyesi olarak atandı.

Bankacılık ve işletme alanında 16 yıllık mesleki deneyime sahip olan Aldhabi, 2002 yılında Kral Abdulaziz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2005 yılında aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği alanında Yüksek Lisansını, İşletme alanında ise Yüksek Lisansını tamamlayan Aldhabi, 2007 yılında Brunel Üniversitesi’nde yöneticilik yapan Aldhabi, kariyerine 2007 yılında Saudi Fransi Bank’ta kıdemli müfettiş olarak başladı. Aldhabi, 2009 yılında Operasyonel Risk Kıdemli Müdürü olarak The National Commercial Bank’a (NCB) katıldı.

Aldhabi, NCB’nin 2021 yılında Samba Financial Group ile birleşerek Suudi Ulusal Bankası ticari unvanını aldığı SNB’de operasyonel riskten sorumlu genel müdür yardımcısı, 2014’ten bu yana uyum komitesi üyesi ve yeni bankanın lideri olarak görev yapıyor. 2018 yılından bu yana iş ve hizmetler komitesi ve 2019 yılından bu yana da dolandırıcılık komitesi üyesidir.

arpacayhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu