Teknoloji

Toyota Yaris’e yeni hibrit motor seçeneği eklendi

Toyota’nın sevilen Yaris modeli; Corolla, Camry, RAV4, Hilux ve Land Cruiser gibi sekiz haneli rakamlara ulaşarak “efsanevi Toyota modelleri” arasına girdi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok aranan modeller arasında yer alan Yaris, salgın sonrası otomotiv bölümünü etkileyen üretim ve tedarik sorunlarına rağmen tüm dünyada 10 milyonu aştı.

Dördüncü nesliyle satışa sunulan Yaris, genişleyen çalışma ailesiyle farklı müşteri profillerine ve beklentilerine cevap veriyor.

Yeni hibrit motor

Toyota, hibrit güç ünitesini güncelleyerek yeni Yaris Hybrid ile daha yüksek performanslı bir sürüş deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Yakıt verimliliği ve düşük emisyon oranlarıyla dikkat çeken yeni Toyota Yaris Hybrid, yeni “Hybrid 130” ve mevcut “Hybrid 115” versiyonu olmak üzere iki güç seçeneğiyle tercih edilebiliyor.

“Hybrid 115”e kıyasla “Hybrid 130” yüzde 12 artışla 130 BG’ye, yüzde 30 artışla 185 Nm maksimum torka ulaşacak.

Bu sayede 0-100 km/s hızlanmasını 9.2 saniyede gerçekleştirecek olan yeni Yaris Hibrit, 96-116 g/km gibi düşük CO2 emisyonu vaat ediyor.

Yeni Yaris Hybrid’in yüksek performanslı “Hybrid 130” motor seçeneği, geliştirilmiş teknolojik ve güvenlik özellikleriyle 2024 yılında Türkiye’de satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu