Haber

AK Parti Eskişehir’de kimi aday gösterecek? Kamera arkasında 2 isim konuşuluyor

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun AK Parti’ye devredilmesinin ardından gözler AK Parti’nin 2024 yerel seçimlerinde Eskişehir adayı olarak kimi aday göstereceğine çevrildi. Gazeteci Talat Atilla, bugünkü köşesinde AK Parti’de bazı kesimlerin Nebi Hatipoğlu’nu Eskişehir adaylığı için istediğini yazarken, Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu’nun da gözden kaçırılmaması gerektiğini belirtti. Atilla, Emirdağ halkına ve davacılara yük olan Çorumlu’nun da adaylar arasında yer aldığını belirtti.

“CUMHURBAŞKANIMIZ İSTİYORSA EMİRLERİ KABUL EDERİM”

Atilla, köşe yazısında, “Kulislerden öğrendiğim kadarıyla iktidarda bir kesim Nebi Hatipoğlu’nu Eskişehir’e aday olarak düşünüyor. Eskişehir’i konuşurken Milletvekilini görmezden gelmek doğru olmaz” dedi. Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu.Çünkü Çorumlu, her ne kadar Afyonkarahisarlı olsa da, genel olarak Eskisehir’de sayıları oldukça fazla olan Emirdağlılar ve ülkücüler arasında büyük bir ağırlığı olduğu biliniyor.Çorumlu, ‘Aday ol’ baskılarına cevap verdi ‘Görevimin başındayım. Cumhurbaşkanımız isterse emirleri kabul ederim. Başka bir çabam olamaz’ diyerek kendi inisiyatifinin dışında gelişti. Bu tekliflere aralıklı olarak yaklaştığı iddia ediliyor.” sözlerini kullandı.

AKŞENER’İN ERDOĞAN’A MESAJ GÖNDERDİĞİ İDDİASI

Atilla, Hatipoğlu’nun AK Parti’ye katılmasıyla ilgili bir bomba iddia daha ortaya attı. Attila; Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Nebi Hatipoğlu’nu alırsanız yerel seçimlerde ittifak yapmayız” mesajını gönderdiğini iddia etti.

Atilla, köşesinde şu ifadeleri kullandı:

“Akşener, Erdoğan’ın değerli bir kadrosu aracılığıyla Erdoğan’a kibar ama sert bir açıklama yaparak, ‘Lütfen Nebi Hatipoğlu’nu partinize almayın. Bana ve partime zarar verirsiniz. Bunu yaparsanız şansımızı sıfırlarsınız’ dedi. Yerel seçimlerde ittifak yapmak.’ “Erdoğan’ın bu mesajı alan personeline nasıl tepki verdiğini bilmiyorum ama Hatipoğlu bizzat rozetini taktığında Akşener’e verdiği mesajı eylem halinde gördük.”

Kaynak: Haberler.com / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu