Haber

Son dakika haber: Büyük temizlik! İşte çökertilen terör örgütlerinin sayısı

Son dakika haber: Örgüt, 1 Ocak 2023 ile 31 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında organize suç örgütlerine karşı örgütlendi “KAFES”operasyonlar kapsamında ; 11’i uluslararası, 14’ü ulusal, 56’sı bölgesel ve 339’u yerel olmak üzere toplam 420 organize suç çetesi çökertildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabından 2023 yılında gerçekleştirilen Kafes operasyonlarına ilişkin açıklama yaptı.

Yerlikaya, “420 organize suç çetesinin; 6’sı uluslararası, 2’si ulusal, 13’ü bölgesel ve 121’i yerel olmak üzere 142’si nitelikli silahlı organize suç çetesi olup, suç örgütleri işledikleri suçlara göre sınıflandırıldığında 420 organize suç çetesi bulunmaktadır. 270. “Bunlardan 22’si organize suç, 128’i narkotik suç, 22’si ise siber suç çetesidir.”söz konusu.

“ŞEHİR EŞYALARINI DA SÜRDÜRECEĞİZ”

Bakan Yerlikaya, “Aziz milletimizin şunu bilmesini isterim ki, hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bültene çağrılırsa çağrılsın, ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden ve zehir tacirlerinden temizlemekte kararlıyız ve bunu sizlerin desteğiyle başaracağız. Ve dualar. Onları birer birer adalet önüne çıkaracağız. Sınırlarımızı aşan haydutlarla birlikte. “Savaşırken şehirlerimizin içindekileri görmezden gelmemiz söz konusu olamaz ve imkansızdır. Dağlardaki eşkıya inlerine girdiğimiz gibi, şehirdeki eşkıyaların tepesine de bineceğiz, bineceğiz.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu