Haber

Yenişehir Belediyesi 1100 depremzedeyi barındırdı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Mersin’e gelen binlerce depremzedenin temel ihtiyaçlarını karşılayan Yenişehir Belediyesi, bugüne kadar 1100 vatandaşın barınmasını sağladı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplam 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından tüm Türkiye yaraları sarmak için kenetlenirken, Yenişehir Belediyesi de depremzedelerin yaşadığı Mersin’de çalışmalarını sürdürüyor. En çok. Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Erkek Öğrenci Yurdu, Yenişehir Belediye Konukevi ve Gazi Mahallesi ile Aydınlıkevler Mahallesi’nde oluşturduğu kesintili iki konaklama merkezinde 1100 depremzede, Yenişehir Belediyesi de misafir ettiği vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılıyor.

Hem deprem bölgesinde hem de Mersin’de depremzedelere takviye sağlayan ve yaraların sarılması için çalışmalarını sürdüren Yenişehir Belediyesi, depremzedelerin en büyük sorunlarından biri olan barınma seferberliğini sürdürüyor. Toplam 4 merkezde depremzedeleri ağırlayan Yenişehir Belediyesi, talep eden vatandaşlara temel ihtiyaçların yanı sıra psikososyal destek de sağlıyor.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, depremzedelere verdikleri barınma hizmetiyle ilgili bilgi vererek, “Üniversitemiz öğrencileri Mustafa Baysan Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu ve Konukevinde kalıyorlardı. Üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesinin ardından öğrencilerin büyük çoğunluğu yaşadıkları illere gitti. Bu iki yurtta da boşluklar olunca depremden etkilenen vatandaşlarımıza kapılarımızı açtık. Ayrıca Muğdat Camii karşısında köy eser pazarı olarak hazırladığımız konteyner alanını süreksiz bir sığınak haline getirdik. Yüze yakın vatandaşımızı orada ağırlıyoruz.

Toros Rotary Kulübü iş birliği ile eski Botanik lokantasını yeniden barınak olarak hazırlayarak depremden etkilenen vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Barınma hizmeti verdiğimiz depremzede sayısı 1100’e ulaştı. Birkaç gün kalıp sonra ayrılanlar da var. Şu anda 4 merkezimizde 677 depremzede vatandaşımız kalıyor. Tüm imkanlarımızla yanlarında olmaya devam edeceğiz. Dayanışma ile yaraları saracağımıza inanıyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

kesap-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu